לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללא התחייבות חייגו:
08-6787986
03-7987183

מהי ליטיגציה אזרחית ומדוע חשוב לקבל שירותי ליטיגציה מעורך דין הבקיא בתחום

מהי ליטיגציה אזרחית?                  

ליטיגציה היא מלאכתו של עורך דין הטוען ומייצג את לקוחותיו בפני ערכאות שיפוטיות. עורכי דין העוסקים בליטיגציה אזרחית מייצגים את לקוחותיהם בסוגיות ובעניינים הקשורים למשפט האזרחי, להבדיל מן המשפט הפלילי. ליטגציה אזרחית חולשת על כל תחומי המשפט האזרחי וכוללת בין היתר, התמצאות ובקיאות משפטית בקשת רחבה של עניינים וסוגיות, ובהם מחלוקות מן התחום הכספי או המסחרי, חוזים, דיני עבודה, דיני נזיקין, תביעות ייצוגיות, בנקאות ושוק ההון, צווארון לבן, רשלנות מקצועית, בוררות, זכויות יוצרים ועוד.

מדוע חשוב לקבל שירותי ליטגציה מעורך דין?

הסיכויים להצליח בתביעה בבית משפט ולנהל תיק באופן ראוי ללא ייצוג של עורך דין מומחה בתחום היא אפסית. רק עורך דין שעמד בפני שופט, מודע לכל סדרי הדין ויודע מה לעשות, איך ומתי יכול לנהל משפט כראוי. על אף שזה ברור מאליו יש אנשים שמטילים ספק בנחיצות ייצוג על ידי עורך דין ורבים מהם מבינים את חשיבותו בשלב מאוחר מדי. בפני כל אלה נטרח להדגיש את החשיבות להיות מיוצג ע"י עורך דין המתמחה בלטיגציה אזרחית וכן נציין כי הייצוג חייב להיות מהשלב ההתחלתי. שכן, אם כבר גובשה אסטרטגיה שלא על ידי עורך דין, או על ידי עורך דין לא מספיק מיומן יכול להיות שכבר נוצר נזק שקשה יהיה לתקנו. על כן הקפידו על ייצוג עורך דין מומחה בליטגציה כבר מההתחלה. 

תהליכי עבודה בהכנת תיק

חשוב להעניק ללקוח ליווי צמוד ואישי שמתחיל בשלב בניית התיק ואיסוף הראיות והעדויות הרלוונטיות, ונמשך בניסוח כתב הטיעון ובייצוג הלקוח בפני הערכאות השונות, כולל הגשת ערעור אם יש צורך בכך. תחילה יש לערוך בדיקה ותשאול של הלקוח על מנת לברר את העובדות ופרטי המקרה. בשלב זה, יש לאסוף ראיות ולאתר עדים התומכים בתיאור העובדות ונסיבות המקרה, כפי שתוארו ע"י הלקוח. לאחר מכן, יש לבחון האם ישנן מספיק ראיות המאפשרות להגיש תביעה (במקרה של לקוח תובע) או ראיות שישמשו לשם הגנה (במקרה שבו הלקוח נתבע) ולהחליט לגבי אסטרטגיית ניהול התיק. לבסוף, יש להכין את התיק ולכתוב את כתב הטענות או התביעה. עבודת הייצוג כוללת קיום דיונים טרום משפט וניהול משא ומתן לשם הגעה להסדר, פשרה, גישור או בוררות. במקרים בהם הליכי קדם המשפט לא צלחו, הליווי המשפטי ממשיך להופעה בפני בית המשפט או הערכאה השיפוטית הרלבנטית, או להכנה ולהגשת ערעור.

התהליכי העבודה המפורטים לעיל דורשים מיומנות רבה לצורך ההתמודדות עם סכסוך שמתעורר ולכן חשוב מאוד להיעזר בשירותי ליטיגטור מקצועי שמתמחה בתחום הליטיגציה האזרחית.

משרדנו מייצג לקוחות המעורבים בתביעות ובסכסוכים משפטיים, במגוון תחומי הליטיגציה ואנו מייצגים צדדים בהליכים משפטיים כגון: תביעות כספיות, חוזיות, ליקוי בנייה, בקשות לצויי מניעה זמניים וקבועים, צווי עשה, עיקול זמני, בקשות ערעור ועוד.

לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללא כל התחייבות, התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 054-8025622 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה. 

מהי ליטיגציה אזרחית ומדוע חשוב לקבל שירותי ליטיגציה מעורך דין הבקיא בתחום

יצירת קשר: