לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללא התחייבות חייגו:
08-6787986
03-7987183

קבלת אישור עירייה לטאבו כאשר ישנו חוב ארנונה שהתיישן

בישראל, כדי להעביר או למכור נכס בטאבו, יש להמציא מספר מסמכים להשלמת הרישום, ובכללם אישור עירייה המופנה לטאבו בדבר היעדר חובות לעירייה והסכמה לרישום הבעלים החדשים בטאבו. כאשר חייב לא משלם ארנונה, בדרך כלל העירייה פועלת במרץ לגבייה על פי פקודת המיסים או באמצעות הוצאה לפועל בתוך שבע שנים מפעולת הגבייה האחרונה. אולם, ישנם מקרים שבהם מוכר נכס חייב כספים לרשות המקומית כמו ארנונה ומים, ועד שהוא לא משלם את חובו לעירייה הוא לא יקבל את אישור העירייה לטאבו, אך לא ננקטת נגדו כל פעולה של הוצאה לפועל.  בפסק דין סלומון  שניתן ביום 15.4.2015 בבית המשפט העליון נקבע כי יצומצמו דרכי הגבייה של העירייה כנגד החייבים, ונקבע שהעירייה אינה רשאית לדרוש את פרעון החובות ולהימנע ממתן אישור עירייה לטאבו בשל חובות ארנונה שהתיישנו.

לצערנו, אין זה אומר שהרשויות המקומיות לא מנסות להתנות מתן אישור עירייה ע"י פרעון חוב ארנונה שהתיישן ואנו נתקלים בניסיונות מסוג זה חדשות לבקרים. חשוב אם כך להתייעץ עם עו"ד ולטפל בבדיקת חובות הארנונה, ככל שישנם, עוד בטרם חתימה על הסכם למכירת הדירה, שכן עלול להיווצר מצב שבו העירייה תעמיד את המוכר בפני מצב של הפרת חוזה מול הרוכש, במידה ומתן אישור העירייה יותנה בתשלום מלוא חוב הארנונה. בהקשר זה יצויין כי הנישום יכול לעשות טעויות קריטיות כשהוא פועל ללא ייעוץ מעו"ד המתמחה בתחום זה באופן ספציפי. כך למשל, מי שיבקש הנחה או מי שלא יטען שהחוב התיישן "בהזדמנות הראשונה", עלול למצוא עצמו כמי שאיבד את זכותו לטעון טענת התיישנות.

משרדנו מציע את שירותיו בתחום העיסוק של רשויות המדינה ובכלל זה בעניינים החולשים על תחום המיסוי המוניציפאלי (ארנונה).

לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללא כל התחייבות, התקשרו עכשיו למשרדנו במספר 054-8025622 או מלאו את הטופס מטה ונציג המשרד יחזור אליכם במהרה

קבלת אישור עירייה לטאבו כאשר ישנו חוב ארנונה שהתיישן

יצירת קשר: