לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook
ביטול חיובים בארנונה

ביטול חיובים בארנונה

מקור הכנסה מרכזי של הרשויות המקומיות בישראל הינו הארנונה. זהו בעצם מס מקומי שמטול על כל שנמצא בשטחה של הרשות ומחזיק נכסים שונים כדוגמת בית מגורים, דירת מגורים, חנות, משרד וכיוצא באלה. שרייר ושות', משרד עורכי דין וותיק מתמחים בין היתר בחובות וחיובי ארנונה שגויים או בלתי תקינים. הניסיון מראה כי ניתן בהחלט לבצע ביטול חיובים בארנונה, לרבות חובות עבר שאין להן הצדקה. ניתן לבצע ביטול חובות לרשויות מטעמים שונים, לאנשים פרטיים וכן גם לעסקים. 

טעויות שניתן לאתר
מי שסבור כי הרשויות המקומיות מתנהלות ביעילות מופתית יופתע לגלות כי ביטול חיובים בארנונה עקב טעויות איננו עניין נדיר במיוחד. לא פעם מתברר כי חיובים ודרישות תשלום הוגשו שלא באופן התואם לחלוטין את הנאמר בצו הארנונה. לאדם הסביר שאינו בקיא בכגון אלה, בדיקת דרישות תשלום של רשויות אינה עניין פשוט וקל. עבור עורכי הדין במשרד שרייר ושות' מדובר פשוט בעניין של ניסיון ושליטה בחקיקה ובתקנות העזר ובכל הצווים הנוגעים לעניין. ביטול חיובים בארנונה יכול לחסוך כסף רב, אלפי ₪, עשרות אלפי ₪ וגם יותר. אם אתם מתמודדים עם חובות למוסדות ורוצים לבדוק אפשרות לביטולים או להסדרים, אל תוותרו על ייעוץ משפטי. 

השטח, והסיווג וההתיישנות 
סכומי החיוב של המיסים העירוניים נקבעים בהתבסס על סוג הנכס וטיבו כמו גם על שטחו. אולם עולה כי במקרים לא מועטים נשלח החיוב בפועל בהתאם לסיווג לא נכון וכן לא בהתאם לשטח הנתון. ניתן לדרוש ביטול חיובים בארנונה למשל כאשר מגלים כי סיווג הנכס לא תואם את המציאות בשטח. ניתן לדרוש ביטול חובות לרשויות באופן מלא או חלקי, במידה ולאורך זמן נפלו אי סדרים בחישוב השטח לחיוב. 

יש לציין כי ביטול חיובים בארנונה ניתן לדרוש גם בהינתן מצבים נוספים.

למשל,
 במידה ונצבר חוב שעליו לא נמסרה הודעה לחייב לאורך תקופה ארוכה. ניתן גם לבצע בדיקת דרישות תשלום של רשויות כאשר תקופת החיוב ישנה מאוד ולמעשה, יתכן ותחול התיישנות.

יש לכם חובות למוסדות? אל תחכו ואל תדחו. פנו בהקדם לשרייר ושות' – משרד עורכי דין.