לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


דיני בנקאות

אנחנו איתך במלחמה שלך מול הבנק
התחום עם הכי הרבה אי שוויון בעולם המשפטים, הוא דיני בנקאות. מצד אחד – האזרח הפשוט, היחיד, זה שמתנהל מול הבנק כבודד והרבה פעמים אין לו את המשאבים של הגוף הענק מולו הוא מתמודד. מצד שני – הבנק. מגובה בסוללת עורכי דין ממולחים, הסכמים סבוכים ובעיקר – כוח ומוטיבציה בלתי נדלים להיגרר לבתי משפט ולהתיש את הצד השני, האזרח, שאין לו גב איתן מאחוריו.

באילו מקרים צריך עורך-דין מומחה בדיני בנקאות? 
מערכת היחסים בין הבנק ללקוח יכולה לזרום על מי מנוחות במשך שנים, עד הרגע בו מתעוררת בעיה. עורך דין לדיני בנקאות הוא זה שנבחר כדי להגן על זכויותיו של הלקוח מול חובותיו של הבנק ולהבטיח כי אלו נשמרים במלואם ובמידה ולא, שהלקוח יפוצה כראוי.

יחסי בנק-לקוח אינם באים לידי ביטוי אך ורק בניהול חשבון עובר ושב או חסכונות שונים. גם הנושאים של שטרות, משכונות, שעבודים וערבויות נכנסים תחת המטריה של דיני בנקאות ועורך דין מנוסה יכול וצריך לספק ייעוץ טרום-משפטי וייצוג משפטי בכל אחד מהנושאים הללו. 


מידע נוסף:
 

עורך דין המתעסק בדיני בנקאות צריך להיות בדיוק זה – הגב האיתן של האזרח הפשוט.

יש להבין כי הבנקים נוהגים בטקטיקות שונות מול הלקוחות לפני ואחרי ההתנהלות המשפטית ורק עורך דין שבקיא ברזי המערכת ומכיר את השיטות של הבנק היטב, יוכל לייעץ ולתת שירות הולם למי שמתמודד מול הבנקים. 
 

כל התנהלות מול הבנק כרוכה בחוזה
כל פעולה קטנה שמבצעים בבנק, כרוכה בחתימה על חוזה (אותה ערימת דפים אימתנית שמתקבלת מהפקיד ואתם נדרשים לחתום עליה). לכן, עורך דין לדיני בנקאות צריך להיות בקיא מאוד בכל פרטי החוזים אל מול הבנקים ולאחר מכן לבחון את העובדות בשטח ולהוכיח במידת הצורך כי הבנק הפר סעיפים שלהם. 

בנוסף, דיני בנקאות עוסקים גם ברשלנות בנקאית ותביעות בגין ייעוץ מטעה, בנושאים כגון ניירות ערך, ריביות, הגבלות חשבון וניהול חובות ועוד.

לכן, חשוב להתייעץ עם עורך דין המסוגל להוכיח כי הייעוץ שניתן הוא שגוי ושנגרם נזק כספי בעקבותיו.