לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


דיני מקרקעין 


אלא אם כן אתם אנשי עסקים ותיקים, סביר להניח שלא תבצעו עסקאות גדולות במהלך חייכם. כמובן שכל אחד מאתנו מבצע עסקאות קטנות יחסית, אך יש עסקה אחת לא פשוטה שאותה חלק גדול מהאנשים צריך לבצע בשלב מסוים והיא עסקת מקרקעין.

דיני מקרקעין הם ההיבט המשפטי של כל מה שקשור לעסקה כזו והם כוללים את כל החוקים והביורוקרטיה הקשורים למכירה ורכישה של נכס קיים או עתידי ("על הנייר"), פרטי או עסקי. זוהי עסקה סבוכה שבמצב אידיאלי כשהיא מסתיימת כל הצדדים מרוצים, אך כדי להגיע לשביעות הרצון הזו מומלץ ביותר לשכור משרד עורכי דין המתמחה בדיני מקרקעין ויכול ללוות אתכם באופן צמוד לכל אורך שלבי התהליך.

הכנת חוזה לרכישה/מכירה של נכס
בנוסף לבדיקות הבירוקרטיות, באחריות עורכי הדין ששכרתם להכין את החוזה לקראת הקניה או המכירה של הנכס. החוזה צריך להיות מקצועי, מקיף ומפורט ולכלול את כל הפרטים הקטנים שיאפשרו הגנה הרמטית על הלקוח.

כמו כן, תהליך העברת החזקה על הנכס גם הוא כולל מספר שלבים ביורוקרטיים, בהם עורך דין העוסק בדיני מקרקעין צריך לגלות הבנה מעמיקה וללוות את הלקוח אישית עד למעמד המכירה הסופי ורישום הנכס בלשכת המקרקעין.

לסיכום, אל תתפשרו על מקצועיות וידע, כשאתם עומדים לבצע את העסקה החשובה בחייכם. התחושה שיש על מי לסמוך היא קריטית להתנהלות נוחה וקלה של העסקה וגם אם נתקלים באתגרים במהלך הדרך, עורך דין איכותי ידע להתגבר עליהם בצורה הטובה ביותר.

מידע נוסף:
 

אילו בדיקות יש לעשות לפני עסקת מקרקעין?

כחלק מההליך הביורוקרטי,
יש לבדוק את זכויות המוכר בלשכת רישום המקרקעין, במנהל מקרקעי ישראל, בחברה המשכנת, ברשם המשכונות וברשות המקומית.

משרד עורכי דין מקצועי, יעשה בדיקות אלו עבורכם. בנוסף, יבדקו עורכי הדין את ההיטלים, המיסים והאגרות השונות שתדרשו לשלם בגין העסקה לרשויות המס והרשויות המקומיות, זכויות הבניה בנכס, האם קיימות חריגות בניה ו/או צווי הריסה על הנכס, האם בוצעה בנכס בנייה שהינה בניגוד לתוכניות הבניה ואשר יכולה להביא לידי הגשת כתב אישום וכדומה.