לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


דיני עבודה 

דיני עבודה מגנים על המעסיקים והעובדים
יחסי עובד-מעביד הם נושא מורכב ובהתאם לכך, גם דיני עבודה הם תחום דינאמי הנתון לשינויים תמידיים, פסיקות חדשות ובחינת מקרים המבטאים את מערכת היחסים יוצאת הדופן הזו. בבסיסם, לדיני עבודה תפקיד מוגדר וברור: הם נועדו להגן הן על זכויות העובדים והן על זכויות המעבידים, מתוך תפיסה לפיה לשני הצדדים מגיעה הגנה מלאה במקרה של פגיעה.
 
 

הגנה על זכויות העובד היא הגנה על כבוד האדם
כאשר בוחרים עורך דין לדיני עבודה, חשוב שזה יהיה מישהו שרואה בעבודה שליחות ומטרה ובאמת פועל מתוך רצון לעזור ולשנות. זכויות עובד הן תחום נרחב ודיני עבודה הם אמצעי לסגור את הפער בין העובדים למעסיקים, במטרה לאזן את האי הסימטריה ביניהם ולצמצם פגיעות בעובד, הנוצרות מעמדת העליונות לכאורה של המעביד. לשם כך נוסחו חוקים קפדניים לגבי הסכמי עבודה, הסכמים קיבוציים, תהליך פיטורין ויישוב סכסוכי עבודה ואלו חוקים שעל עורך הדין שלכם להכיר היטב, על-מנת שתקבלו ממנו את השירות וההגנה הטובים ביותר במידת הצורך.

 

בגלל עמדת העליונות שלהם, נוטים לחשוב על מעבידים כבעלי חובות בלבד. בפועל, גם למעבידים יש לא מעט זכויות בהתנהלות העסקית שלהם, מול העובדים ובכלל. למשל, הנושא של פיצויי פיטורין, שנראה טריוויאלי ושגרתי, זוכה לבחינה מחודשת במקרה שנעשית עבירת משמעת ויש מקרים בהם זכותו של המעביד להימנע מתשלום פיצויים לאותו עובד. דוגמה נוספת היא חובת המעסיק לבצע שימוע לפני פיטורין ולתת התראה לעובד אך על אותו משקל חובת העובד לתת התראה על התפטרות וזכותו של המעסיק לקבל התראה מספיק זמן מראש כדי להתכונן לקליטת עובד חדש.


מידע נוסף:
 

המקרים בהם זקוקים לעורך דין לענייני עבודה הם מגוונים וכוללים בין השאר: עריכת הסכמי העסקה הוגנים, סיום יחסי עובד-מעביד כולל שימוע ופיצויים, הפרשות, ביטוחים ועוד.

עורך דין טוב לדיני עבודה הוא זה שאמור לתת לכם מענה מושלם, אם כמעסיקים ואם כעובדים, לעמוד מאחוריכם ולהבטיח שכל הזכויות שלכם נשארות. בכל צד של המתרס, בחרו מישהו שידאג לאינטרסים שלכם במלואם.