לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook
עורך דין עתירות מנהליות

עורך דין עתירות מנהליות​

אומרים שהישראלים רוצים יותר מהכל להיות מנהלים. אך מה לגבי נהלים? בנושא זה הדעות חלוקות. יש שאוהבים נהלים ובירוקרטיה ומבינים את הסדר הטמון בכך ויש כאלה שסולדים מזה. אך מבחינה משפטית, יש משמעות מיוחדת לרעיון ה"מנהלי" ויש עורך דין עתירות מנהליות שתפקידו חשוב. משרד עורכי הדין שרייר ושות' מתמחה בעניינים מנהליים וגם גם תוכלו להיעזר בייעוץ משפטי על ידי עו"ד לפשיטות רגל ולכינוס נכסים. 

עתירות בעניינים מנהליים 
מתי אנו עשויים להידרש לעניינים מנהליים ברמה המשפטית, כלומר מהו התפקיד של עורך דין עתירות מנהליות? לא יהיה נכון לומר כי אלה בהכרח עורכי דין לפשיטות רגל (למרות שיש כאלה שעוסקים גם בכך וגם בכך). עורך דין עתירות מנהליות יהיה עורך דין שחלק ניכר מעיסוקו כולל הגשת עתירות לבית משפט לעניינים מנהליים. אלו בעצם בתי משפט מחוזיים, כאשר הם דנים בנושאים הקשורים למפגש בין השלטון על גופיו השונים לבין האזרח או גוף כלשהו (מוסד, חברה, ארגון). פשיטת רגל חברה, למשל איננה עניין מנהלי אבל החלטה של רשות מוניציפלית, למשל, בהחלט כן. אם פלוני רואה עצמו נפגע מהחלטה מנהלית, אז יגיע הזמן להתייעץ בהקדם עם עורך דין עתירות מנהליות ולהגיש עתירה מנהלית. 

אם אמרנו כי עו"ד לפשיטות רגל איננו בהכרח מי שיטפל בעתירה המנהלים, נרצה כעת לחדד את הנקודה – במה בדיוק כן יעסוק עורך דין עתירות מנהליות. למשל, הוא יטפל בטענה של אזרח או חברה הסבורים כי נגבתה מהם ארנונה שלא בצדק או בסכומים חריגים. עתירה מנהלית תוגש למשל כאשר רוצים להתמודד עם טענה לבניה לא חוקית או צווי הריסה. אם אלמוני ניגש למכרז ממשלתי או ציבורי והוא סבור כי נפל פגם בדרך ביכולתו גם כן להגיש עתירה מהסוג המנהלי. 

עתירות בנושא יכולות לכלול גם נושאים הנוגעים למשרדים ממשלתיים, משרד החינוך, משרד הביטחון ואחרים.
שרייר ושות' – משרד עורכי דין עומדים לשירותכם, לטיפול בנושאים מנהליים ובפשיטות רגל.

במשרד עורכי דין לפשיטות רגל בעלי ניסיון רב, מומחיות בפירוקים, פשיטת רגל חברה ועתירות בכל נושא מנהלי.