לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
073-7783990
Facebook

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


עתירות מנהליות​


הסיבה שאתם צריכים מאחוריכם גב חזק בעתירות מנהליות
עתירה מנהלית היא תהליך בו מוגשת עתירה על-ידי אזרח בפני בית משפט מחוזי, נגד הרשות המקומית או גוף ציבורי אחר. מלכתחילה, מדובר במעשה של האזרח הקטן אל מול מערכות משומנות היטב המגובות בסוללות עורכי דין ממולחות ולכן, מגיש העתירה צריך לבחור בקפידה את עורכי הדין שייצגו אותו, על-מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורו ואת היעדים שהציב לעצמו בהגשת העתירה.

עורכי דין המתעסקים בעתירות מנהליות צריכים להיות בעלי ניסיון רב בתחום, הכרות מעמיקה עם האופן בו מתנהלות הרשויות וכמובן ידע ללא רבב לגבי ההליכים המשפטיים והביורוקרטיה הספציפית הנדרשת בעניין.

חשיבות גורם הזמן בעתירה מנהלית
עתירה מנהלית כנגד רשות, מועצה, וועדה או משרד ממשלתי, צריכה להיות מוגשת עד 45 ימים מיום קבלת ההחלטה נגדה עותר האזרח. כמו כן, יש להגיש לבית המשפט את העתירה בצורה נרחבת המפרטת כמה שיותר את השתלשלות העניינים ומנמקת את סיבותיה.

לכן, בבחירת עורך דין שיסייע בעתירה המנהלית, יש לבחור בעל מקצוע נגיש, זריז ואמין. יש לזכור שלא עומד לרשותו זמן רב ללמוד את פרטי המקרה, לקבץ את המסמכים וההוכחות הדרושים ולהגיש אותם במלואם לבית המשפט ולכן רמת המקצועיות שלו כמו גם השירות שהוא מספק, צריכים להיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים.

כל השתהות או מחסור בפרטים ועובדות עלולים לגרום לבית המשפט לדחות את העתירה על הסף ובנוסף לחייב את העותר בהוצאות בית המשפט. לכן אין מקום לפשרות בנושא ויש לאתר עורכי דין אשר מכירים את המערכת על בוריה ויש להם ניסיון רב בהגשת עתירות בנושאים שונים.

מידע נוסף:
 

באילו נושאים ניתן להגיש עתירה מנהלית?

ישנם סוגים שונים של עתירות מנהליות, בהתאם לסוגיה בה נתקל מגיש העתירה והמשרד הממשלתי או המוניציפאלי נגדו הוא עותר.

עתירה מנהלית יכולה להיות בנושאים כמו גביית ארנונה שלא כדין, מסי שבח ורכישה למדינה, מכרזים שהתבצעו בצורה לא תקינה ועוד. בכל מקרה, התהליך דורש עיסוק מקיף וזריז בנושא, מכיוון שהחוקים לגבי עתירה מנהלית מדויקים מאוד ואין לחרוג מהם.