לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook
פינוי דייר ללא חוזה שכירות

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


פינוי דייר ללא חוזה שכירות

בעלי דירות רבים נאלצים לא פעם להתמודד עם סיטואציה של פינוי דייר מדירה שכורה בעקבות אי תשלום שכר הדירה ו/או סירוב הדייר להתפנות מהדירה בתום החוזה. המדובר בהפרות יסודיות של החוזה, המקנות למשכיר את האפשרות החוקית לפעול לפינוי השוכר מהנכס, באמצעות הגשת תביעה לבית המשפט. אולם, קודם להגשת התביעה, נדרש בעל הדירה לשלוח לדייר מכתב התראה על פינוי הדירה ולציין בו את הסיבות המפורשות לכך.

תוקף חוזה שכירות בעל פה

על פי סעיף 23 לחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג – 1973, "חוזה יכול שייעשה בעל פה, בכתב או בצורה אחרת, זולת אם היתה צורה מסויימת תנאי לתקפו על פי חוק או הסכם בין הצדדים". לפי סעיף 8 לחוק המקרקעין, התחייבות לעשות עסקה במקרקעין טעונה מסמך בכתב, אולם בסעיף 79 נקבע כי שכירות קצרה לתקופה מקסימלית של 5 שנים, אינה מצריכה מסמך בכתב. מכאן, גם הסכמות שנעשו בעל פה בין בעל הדירה לבין הדייר, הן תקפות משפטית ומחייבות את שני הצדדים.

שלבי התהליך

במקרה של פינוי דייר שלא משלם, דייר שהפר את החוזה או מסרב להתפנות מהדירה בסיום תקופת השכירות, חשוב לפעול בצורה נכונה ומדויקת. בשלב הראשון, יש לפנות אל הדייר בכתב ולבקש שיפנה את הנכס במועד ספציפי, אחרת יהיה מדובר בהפרת חוזה הכרוכה בהשלכות כספיות ומשפטיות אחרות.

במידה שהדייר אינו מפנה את הדירה במסגרת הזמן הקצוב, באפשרות המשכיר להגיש תביעה לפינוי מושכר, לבית משפט השלום במקום בו נמצאת הדירה ולתבוע את פינויו המיידי. זוהי פרוצדורה ספציפית למקרים אלה והיא נחשבת למהירה ואפקטיבית ביותר.

חשיבות קבלת סיוע משפטי

פינוי דייר מדירה שכורה כמו גם פינוי דייר ללא חוזה שכירות, מהוות סיטואציות מורכבות משפטית, בעלות השלכות כספיות ישירות. לכן, מומלץ לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין העוסק בכך בשוטף. עו"ד איליה שרייר מתמחה בניהול מקצועי ויעיל של הליכי פינוי דייר שלא משלם או מפר את החוזה בדרך אחרת ועושה את כל המאמצים לקצר את ההליכים.