לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook
פינוי שוכר

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


פינוי שוכר

מערכת היחסים בין בעלי נכסים לבין השוכרים מוסדרת בחוזה שכירות הנערך לפי חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג – 1973. אולם, ישנם מקרים רבים בהם מתרחשות הפרות חוזה חמורות של החוזה ובעל הנכס מנוע מכוח הוראות חוק המקרקעין, תשכ"ט – 1969 והפסיקה, לפעול עצמאית ולהפעיל כוח לשם הוצאתם. זאת, גם במידה שהסנקציות מופיעות בחוזה השכירות.

בכדי לתת פתרון לסיטואציה זו, פינוי שוכר מדירה אפשרי לפי החוק, במקרים של הפרת החוזה שנחתם בין הצדדים, אי תשלום דמי השכירות, סירוב להתפנות מהנכס בתום החוזה, השחתת הנכס והרכוש, הטרדת השכנים ועוד. זאת, באמצעות הליך משפטי מהיר של "תביעה לפינוי מושכר".  

תביעה לפינוי מושכר

תיקון מס' 3 שנעשה בתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד – 1984 בשנת 2008, קובע הוראות מפורשות לגבי הליך של פינוי שוכר. כך, המשכיר רשאי להגיש כתב תביעה ולפרט בו את כל הטיעונים בצירוף מסמכים רלבנטיים, כגון חוזה השכירות, תצהירי עדות ראשית, חוות דעת מומחה ואסמכתאות משפטיות אחרות. על השוכר (הנתבע), להגיש את כתב ההגנה תוך 30 ימים ואז ייקבע בית המשפט, בתוך 30 יום, מועד לדיון בתיק. יש לציין, כי במסגרת תביעת פינוי שוכר, המשכיר אינו רשאי לתבוע סעד כספי או סעד אחר, מלבד הדרישה לפנות מיד את השוכר מהנכס. עם זאת, למשכיר עומדת הזכות לתבוע פיצוי כספי מהשוכר בהליך אזרחי נפרד. בתוך 14 ימים ממועד הדיון, ייתן בית המשפט את הכרעתו בתיק. במידה שבפסק הדין בית המשפט מקבל את התביעה, הוא מוציא צו פינוי המורה על פינוי השוכר מהכנס. לשם מימוש פסק הדין, על המשכיר לפנות להליכי הוצאה לפועל.

איך מומלץ לפעול?

פינוי שוכר מהווה הליך משפטי מיוחד ומורכב, המצריך ידע תיאורטי וניסיון מעשי ולכן חשוב לעשותו בליווי משרד עורכי דין אזרחי שזהו תחום מומחיותו. עו"ד איליה שרייר, בעל משרד עורכי דין אזרחי המתמחה בתחום המקרקעין לרבות ליטיגציה אזרחית וניהול תביעות לפינוי שוכרים. עו"ד איליה שרייר וצוות עורכי הדין המקצועי, פועלים בנחישות ומלווים את הלקוחות לכל אורך שלבי ההליך.