לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
054-802-5622
Facebook
תביעות ליקויי בנייה

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


תביעות ליקויי בנייה

חוק המכר (דירות), תשל”ג – 1973 קובע כי דירה או כל דבר שנמצא בה, חייבת להימכר לקונה בהתאם למפרט, לתקן הרשמי או לתקנות הבנייה. המונח "דירה" בחוק הוא רחב, ומתייחס אל "חדר או מערכת חדרים שנועדו למגורים, לעסק או לכל צורך אחר". במידה שנמצאו ליקויים בנכס, נדרש הקונה לתת למוכר את ההזדמנות הנאותה לתקן אותם, כאשר עליו לעשות זאת בזמן סביר.

סוגי ליקויי בנייה  

הדוגמאות של תביעות ליקויי בנייה הן רבות, שכן מדובר במגוון כשלים, תקלות או פגמים אשר נוצרו בעת תהליך הבנייה של דירה חדשה מקבלן, דירה מיד שניה, בתים פרטיים, בניינים, משרדים ועוד. כך, ליקויי בנייה יכולים להתגלות בשלד ובקונסטרוקציה של המבנה, באיטום ובחיפוי החיצוני, במערכת המים, הביוב, הניקוז או החשמל ויש בהם כדי לסכן באופן ניכר את בטיחות הדיירים ולהוריד את הערך הכספי של אותו נכס.

בתוספת הראשונה לחוק המכר ישנן דוגמאות של ליקויי בנייה ספציפיים, ביניהם ליקויי ריצוף וחיפוי פנים, כשלים באיטום קירות, גגות ותקרות, ליקוי במוצרי מסגרות ונגרות ועוד. ליקויי בנייה כוללים גם אי התאמה בין מצב הנכס וכל הכלול בו לבין תקן רשמי או תקנות הבנייה, כגון סטיה בשטח הדירה, אי הוספת ממ"ד. ליקויי בניה בדירה חדשה מקבלן כוללים גם אי התאמה בין התחייבויות הקבלן בחוזה שנערך בין הצדדים לבין המצב הקיים.

הגשת התביעה

תביעות ליקויי בנייה מתבססות על הוכחת הליקויים שנמצאו בנכס ויש לפרט בהן את המסכת העובדתית, הטיעונים המשפטיים והנתונים המדויקים ולצרף חוות דעת של בעל מקצוע מוסמך. מדובר בהליך ארוך ומסועף וישנה חשיבות לקבל ייעוץ מקצועי יסודי וליווי של משרד עורך דין ליקויי בנייה עוד טרם הפניה לבית המשפט.

עו"ד איליה שרייר, בעל משרד עו"ד ליקויי בנייה מקצועי ומנוסה, המתמחה בדיני מקרקעין לרבות ניהול של מגוון תביעות ליקויי בנייה מורכבות וליטיגציה בערכאות השונות. צוות המשרד המקצועי, מעניק ייצוג משפטי מקיף, אישי ומהימן ללקוחות רבים ומסייע להם בהתמודדות מול חברות הבנייה ו/או הקבלנים המבצעים ובקבלת פיצוי כספי מקסימלי בנסיבות העניין.